امروز: جمعه 6 اردیبهشت 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق بارگذاری جرثقیل ها

دانلود تحقیق بارگذاری جرثقیل ها دسته: مکانیک
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 394 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 78

جرثقیلها وسایلی هستند كه به منظور نقل و انتقال بارهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرند در كارخانجات معمولاً یك جرثقیل ثابت بر روی سازه (و یا در مواقعی كه بار سنگینی است بر روی ستونی مجزا درنظر گرفته می شود) تا نقل و انتقالات مورد نظر توسط آن صورت گیرد

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

مقدمه:

جرثقیلها وسایلی هستند كه به منظور نقل و انتقال بارهای سنگین مورد استفاده قرار می گیرند در كارخانجات معمولاً یك جرثقیل ثابت بر روی سازه (و یا در مواقعی كه بار سنگینی است بر روی ستونی مجزا درنظر گرفته می شود) تا نقل و انتقالات مورد نظر توسط آن صورت گیرد در اینجا ما می خواهیم بدانیم كه بار ناشی از جرثقیل كه بدست سازه داده می‌شود چگونه و به چه میزان است. در این رابطه این موضوع حائز اهمیت است كه جرثقیل بارها را حركت می دهد و توقف های ناگهانی دارد. لذا حركت و توقف ناگهانی آن موجب می‌شود كه بارها اثرات افزایش یافته ای را در سازه به وجود می آورند. جرثقیلی كه در كارخانجات مورد استفاده قرار می گرد تشكیل شده است از یك (جرثقیل كوچك) یا دو عضو باربر اصلی كه اصطلاحاً پل های جرثقیل نام دارند و برروی تیرهای زیرسری می نشستند و حركت جرثقیل را در جهت طولی سالن و (احیاناً فضای باز كارخانه) تامین می كنند. نیروهای زیرسری اشاره شده در واقع ریل هایی هستند كه پل های جرثقیلی براحتی برروی آنها لغزیده و حركت طولی جرثقیل را تامین می نمایند. حركت بعدی همان حركت عرضی است كه توسط وسیلة متحرك دیگری به نام ارابه، كه خود بر روی پل های اشاره شده قرار دارد انجام می شود. در داخل ارابة اشاره شده موتور بالابرندة بار واقع است كه این موتور توسط كابلهای مربوط بار را روی زمین بلند كرده و در جهت قائم حركت می دهد.

پس ملاحظه می شود كه مجموعة سه گانه فوق (موتور+ارابه+پل) قدرت مانور لازم را برای نقل و انتقال بار در جهت طولی، عرضی و قائم در فضای كارخانه را تأمین می كنند. این مجموعه بر روی تیرهای زیر سری (ریل) سوار می‌شوند. در اینجا هدف تعیین اندازة بارهای وارده از طرف جرثقیل به تیرهای زیر سری می باشد.

بطور كلی در بارگذاری جرثقیل ها سه گروه بار در پیش رو داریم:

  • وزن ارابه P
  • وزن كالسكه
  • وزن پلهای جرثقیل

بارهای وارده در طرح و تعیین اسكلت فلزی

محاسبات اسكلت فلزی با تعیین تنشهای بوجود آمده در یك وسیله در خلال كاركردنش آغاز می گردد. این تنها بر اساس بارهای تعریف شده، در زیر محاسبه خواهد شد.

الف) بارهای اصلی وارده به قطعات اسكلت فلزی با فرض اینكه به صورت بار ساكن در خطرناكترین وضعیت بارگذاری قرار گرفته اند.

ب) بارهای ناشی از حركات عمودی

ج) بارهای ناشی از حركات افقی

د) بارهای ناشی از تأثیرات جوی

اینك بارهای مختلف، فاكتورهای مورد نیاز و روش عملی كاربرد محاسبات را به ترتیب بیان می نمائیم.

بارگذاری: وزن بار بالا برده شده بعلاوه وزن لازم دیگر مثل (بلوك قرقره ها، قلابها، كالسكه، چنگك) می باشد.

بار برده: وزن مرده قطعات عمل كننده به عنوان یك عضو از اسكلت كه شامل بار گاری نشود.

قیمت فایل فقط 8,800 تومان

خرید

برچسب ها : بارگذاری جرثقیل ها , بارگذاری , جرثقیل , بارهای ناشی از حركات عمودی , بارهای ناشی از حركات افقی , بارهای ناشی از تاثیرات جوی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر