امروز: شنبه 31 فروردین 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود پروژه روش ها و سیستم های تعمیرات و نگهداری پارت پلاستیک خراسان

دانلود پروژه روش ها و سیستم های تعمیرات و نگهداری پارت پلاستیک خراسان دسته: صنایع
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: docx
حجم فایل: 2106 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 34

نگهداری و تعمیرات صحیح ، علمی و برنامه ریزی شده با روشهای نوین بر روی بهره وری ، كیفیت ، هزینه های مستقیم تولید ، قابلیت اطمینان و سود آوری اثر می گذارد

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

فهرست مطالب

مقدمه. 1

مفاهیم کلی نگه داری و تعمیرات... 1

انواع روشها و سیستمهای نگهداری و تعمیرات... 3

نگهداری و تعمیرات بر اسا س شکست(BM) 3

نگهداری و تعمیرات اضطراری (EM) 4

نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه (PM ) 4

معرفی کارخانه. 5

ساعات کاری.. 6

خلاصه فرآیند سازمان.. 8

کلیات... 8

فرم درخواست تعمیر. 9

فرم سابقه دستگاه 10

فرم گزارش کارکرد: 10

فرم گزارش بازخورد. 12

کارت شناسایی دستگاه 12

شناسنامه ماشین آلات... 13

کد گذاری ماشین آلات... 17

طراحی بخش های مختلف نت و اجرا 17

پیاده سازی نظام طراحی شده 18

تعیین اهداف سازمان.. 19

بررسی وضعیت موجود. 19

گامهای موثر در بررسی وضعیت موجود. 19

ایجاد آرشیو اطلاعات تجهیزات... 19

مدیریت اطلاعات وتجزیه تحلیل نتایج.. 20

راه حل و روش اجرایی مناسب برای خرابی و از کار افتادگی های ناگهانی و پیش بینی نشده دستگاه ها 21

سیستم مناسب ( روش اجرایی )برای تعمیرات اساسی.. 22

فرم نیروی انسانی.. 26

فرم در خواست تعمیر اضطراری.. 27

فرم شرح تعمیرات ماشین آلات... 29

بررسی عملکرد سیستم.. 30

بررسی عمکرد کارخانه در زمینه نت... 30

جمع بندی.. 31

مقدمه

پیشرفت شتابنده و شگرف فناوری های مختلف در جهان به دامنه حركت واحد های تولیدی ، خدماتی و صنعتی افزوده است ، به طوری كه واحد های صنعتی كشور ها نیز نمی توانند بدون تاثیر پذیری و استقرار سیستمهای نگهداری و تعمیرات علمی در جهت دست یابی به افزایش بهره وری ، افزایش كیفیت محصولات ،‌ بالا بردن قدرت رقابت و سایر اهداف گام بردارند .

در دنیای امروز فعالیتهای تولیدی و اقتصادی هر چه بیشتر به ماشین آلات وابسته شده اند . پیچیدگی تجهیزات مستلزم برخوردی علمی با نگرشی مدرن برای استفاده و نگهداری از آنها می باشد و نگرش سنتی دیگر پاسخگو نمی باشد . بنابراین یكی از ضروری ترین نظام ها در هر كارخانه وجود یك نظام مدون ، علمی و كاربردی نگهداری و تعمیرات است .

نگهداری و تعمیرات صحیح ، علمی و برنامه ریزی شده با روشهای نوین بر روی بهره وری ، كیفیت ، هزینه های مستقیم تولید ، قابلیت اطمینان و سود آوری اثر می گذارد ، بنابراین ضرورت طراحی و استقرار سیستمهای نگهداری و تعمیرات در كارخانجات یكی از مسائل مبرم و حیاتی امروز صنایع مملكت ماست  . حفظ سرمایه های كشور از یكسو ، ارزبری بالا و خرید ماشین آلات و تجهیزات از سویی دیگر ،‌ استفاده عقلایی و برنامه ریزی شده و نگهداری و تعمیر به موقع ماشین آلات و تجهیزات را الزامی می سازد . 

مفاهیم کلی نگه داری و تعمیرات

  • دوره نخست BM - (Breakdown Maintenance)

سیر تحولات در دوره نخست تحقیقات نشان می‌دهد که گامهای اولیه در پیاده‌سازی نت در سالهای قبل از جنگ جهانی دوم رخ داده است . در آن ایام صنایع به شکل امروزی مکانیزه نبوده و لذا خرابیها و توقف ناگهانی ماشین‌آلات مشکلی جدی را برای دست اندرکاران امر تولید ایجاد نمی‌نمود ؛ به بیان دیگر ، جلوگیری از بروز عیب در ذهن اکثر مدیران و مهندسین مفهوم نداشته و یا حداقل ضرورتی از این نظر احساس نمی‌گردید . علاوه بر این اکثر ماشین‌آلات و تجهیزات تولیدی از طرح نسبتا ساده‌ای برخوردار بوده و این ویژگی ، کار با آنها را ساده و تعمیرشان را آسان می‌نمود . نتیجه آنکه در آن زمان نیازی به استفاده از نت سیستماتیک احساس نمی‌گردیده و اکثر شرکتها و واحدهای تولیدی و صنعتی تنها در زمانی که دستگاه و یا تجهیزات از کار می‌افتادند ، بازبینی و یا تعمیر آنها را آغاز می‌نمودند ؛ در واقع سیستم نگهداری و تعمیرات به هنگام از کارافتادگی (Breakdown Maintenance) معمول بود

دوره دوم TPM - (Total Productive Maintenance)

در طول دهه 1950 نت پیشگیرانه به تدریج تکامل یافته تا پاسخگوی نیازهای جدید صنعت باشد . در این راستا سیستم نگهداری و تعمیرات بهره‌ور(Productive Maintenance)  در سال 1954 به صنایع آمریکا معرفی گردید . در این سیستم ضمن تاکید بر روی اصلاح خرابیهای اتفاقی و از کار افتادن غیرمنتظره تجهیزات با بهره‌گیری مناسب از علوم آمار و احتمالات و پژوهش عملیاتی ، شبیه‌سازی ، اقتصاد مهندسی ، تئوری صف و نگرشهای تحلیلی ، تکنیکها و مدلهایی برای حالات مختلف انواع دستگاهها و تجهیزات ابداع شد که متخصصین این رشته می‌توانستند کلیه فعالیتها و عملیات نگهداری و تعمیرات را به نظم درآورده و خرابیها را پیش‌بینی نمایند تا جهت نگهداری و تعمیر آنها برنامه‌ریزی انجام پذیرد .

دهه 1960 را می‌توان دهه گسترش استفاده از نت بهره‌ور در صنایع نامید . معرفی نت بی‌نیاز از تعمیر ، مهندسی قابلیت اطمینان و مهندسی قابلیت تعمیر (1962) از نتایج تحقیقات انجام شده در این دهه بوده که در تکامل سیستم نت بهر‌ه‌ور بسیار موثر بوده است .

فایل ورد 34 ص

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : پژوهش روش ها و سیستم های تعمیرات و نگهداری , سیستم های تعمیرات و نگهداری , روش ها و سیستم های نگهداری

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر